پتروشیمی باختر

پتروشیمی باختر بزرگترین هلدینگ در زمینه تولید انواع پلی اتیلن در کشور ایران است که در این مطلب به آن پرداخته ایم. در این مقاله می خوانیم: مروری بر تاریخچه شرکت پتروشیمی باختر زیر مجموعه های باختر هدف اصلی هلدینگ باختر محصولات شرکت باختر پتروشیمی باختر کجاست تاریخچه پتروشیمی باختر دولت جمهوری اسلامی ایران در […]

هلدینگ باختر

پتروشیمی باختر

پتروشیمی باختر بزرگترین هلدینگ در زمینه تولید انواع پلی اتیلن در کشور ایران است که در این مطلب به آن پرداخته ایم. در این مقاله می خوانیم: مروری بر تاریخچه شرکت پتروشیمی باختر زیر مجموعه های باختر هدف اصلی هلدینگ باختر محصولات شرکت باختر پتروشیمی باختر کجاست تاریخچه پتروشیمی باختر دولت جمهوری اسلامی ایران در […]

پتروشیمی باختر بزرگترین هلدینگ در زمینه تولید انواع پلی اتیلن در کشور ایران است که در این مطلب به آن پرداخته ایم.

در این مقاله می خوانیم:

مروری بر تاریخچه شرکت پتروشیمی باختر

زیر مجموعه های باختر

هدف اصلی هلدینگ باختر

محصولات شرکت باختر

پتروشیمی باختر کجاست

پتروشیمی باختر

تاریخچه پتروشیمی باختر

دولت جمهوری اسلامی ایران در آبان سال ۱۳۸۱ برای ارتقای فناوری در زمینه پتروشیمی و تولید محصولات با کیفیت در بازارهای داخلی و خارجی از وزارت نفت درخواست کرد تا با مشارکت بخش خصوصی برای انتقال گاز اتیلن از عسلویه تا مهاباد اقداماتی انجام دهند.

بدین ترتیب شرکت پتروشیمی باختر در تاریخ 17 بهمن ۱۳۸۳ با تصویب دولت وقت جمهوری اسلامی ایران به منظور احداث واحدهای پتروشیمی و تولید محصولات پلی اتیلن با سرمایه گذاری اولیه ۲۰۰۰ میلیارد ریال جهت تامین سرمایه مورد نیاز شرکت های زیر مجموعه راه اندازی شد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی (30%)، صندوق های بازنشستگی وزارت نفت (20%)، پتروشیمی اراک (10%)، پتروشیمی اصفهان (5%)، شرکت سرمایه گذاری بانک ملی (5%)، سازمان تامین اجتماعی 5 درصد، شرکت سرمایه گذاری صندوق های بازنشستگی (5 درصد)، شرکت سرمایه گذاری غدیر (5 درصد)، شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (5 درصد)، شرکت سرمایه گذاری مدبر (5 درصد)، شرکت توسعه صنایع ایران (2.5 درصد) ، شرکت سرمایه گذاری رنا را به خود اختصاص دادند.

شرکت باختر

شرکت های پتروشیمی باختر

هلدینگ پتروشیمی باختر دارای ۱۳ زیر مجموعه در چندین استان کشور می باشد که هر کدام از آنها در جهت تولید انواع پلی اتیلن مشغول به کار هستند. لیست شرکتهای زیر مجموعه پتروشیمی باختر به صورت زیر است:

شرکت های پتروشیمی کاویان که برای تولید اتیلن می باشد

شرکت پلیمر کرمانشاه با هدف تولید پلی اتیلن سنگین راه اندازی شد

شرکت پلیمر لرستان و مهاباد به تولید پلی اتیلن سنگین و سبک خطی مشغول هستند

شرکت پلیمر کردستان مسئول تولید پلی اتیلن خطی سبک می باشد

شرکت پلیمر اندیمشک، مدیریت توسعه، بازرگانی کالای باختر، پارس فنول، خط لوله، رایان پلیمر،  دی پلیمر آرین

البته برخی از این شرکت ها مشغول به تولید و بعضی دیگر در حال ارائه خدمات به مشتریان می باشند.

هدف اصلی هلدینگ پتروشیمی باختر

هدف اصلی شرکت پتروشیمی باختر ارائه خدمات مدیریتی و نظارتی در مراحل اجرا، راه اندازی و تولید شرکت های زیرمجموعه و همچنین ایجاد سرمایه گذاری مشترک با بخش خصوصی برای تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی است.

محصولات شرکت باختر

محصولات شرکت باختر

ظرفیت محصولات نهایی شرکت های زیرمجموعه BCP حدود 5 میلیون تن در سال است که آن را به یکی از بزرگترین تامین کنندگان پلیمرها و مواد شیمیایی در ایران و همچنین در خاورمیانه تبدیل می کند.

شرکت پتروشیمی باختر از طریق شرکت های تابعه خود اقدام به تولید و عرضه محصولات پتروشیمی اتیلن به بازار می کند.

محصولات پتروشیمی باختر که HDPE، LDPE، LLDPE، پلیمرهای ویژه، اتیلن، متانول و MEG می باشد در ساخت لوله، اسباب بازی، عایق برق، مواد شوینده، کاغذ، منسوجات، تصفیه آب، ظروف مختلف، قطعات پلاستیکی، کابل، روکش های پلاستیکی، بطری، قطعات صنعتی، لوازم خانگی، فیلم های پلی اتیلن، فوم، روکش کابل و … استفاده می شود.

 

محصولات پتروشیمی باختر

همانطور که گفتیم اتیلن، پلی اتیلن سنگین، بوتن، پلی ایتیلن سبک و … از محصولات پتروشیمی باختر  می باشد.این شرکت توانسته با تولید اتیلن 2.27 درصد از سهم ظرفیت کشور را از آن خود کند.

همچنین شرکت پتروشیمی باختر در تولید پلی اتیلن سنگین و پلی اتیلن سنگین خطی، 1.6 درصد از سهم تولید کشور را به خود اختصاص داده است.

این شرکت 16 درصد از سهم ظرفیت کشور را هر ساله بوتن تولید می کند.پتروشیمی باختر پلی اتیلن سبک نیز تولید می کند و توانسته 1.6 درصد از سهم ظرفیت کشور را بر عهده بگیرد.

بر اساس گزارشی که مدیرعامل شرکت پتروشیمی باختر داده است، ظرفیت اسمی تولید مجتمع‌های پتروشیمی شرکت باختر در سطح کشور به یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن در سال نزدیک شده است و  بزودی این عدد را هم رد می کند.

 

استخدام پتروشیمی باختر

بی شکی استخدام در این پتروشیمی برای بسیاری از افراد جذاب است بویژه کسانی که به این حوزه و تولید علاقه مند هستند و از طرفی با توجه به اینکه حقوق و مزایای بالایی را برای کارکنان خود در نظر می گیرد همواره جوانان به جذب در این پتروشیمی راغب هستند.

پتروشیمی باختر کجاست

دفتر مرکزی پتروشیمی باختر طبق اعلامی رسمی خودشان مطابق آدرس زیر می باشد.

تهران،اشرفی اصفهانی، پونک – خیابان فلاح زاده پلاک 40.

شماره تماس پترو شیمی باختر :
تلفن: 49389 و 49239000

لازم به ذکر است که این پتروشیمی یک هلدینگ بسیار عظیم است که 13 شرکت زیر مجموعه زیر نظر آن مشغول به فعایت هستند.

4 دیدگاه دربارهٔ «پتروشیمی باختر»

احمد روشن‌ ضمیر گفت:

با سلام
جسارتا از چه طریقی میتونیم برای استخدام اقدام کنیم. ممنون

سمیرا تربیه جو گفت:

با سلام
از چه طریقی نی تواند برای همکاری با شرکت اقدام نمود

سوها گفت:

از طریق شرکت در آزمون

کارمند پتروشیمی گفت:

با سلام شرکت باختر به پادگان تبدیل شده حتی مایل به تغییر شیفت نیستند و کارکنان دسته جمعی از این مجموعه میرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.