مستربچ سفید و مستربچ مشکی

قیمت مشکی : 19.500تا80.200-قیمت سفید : 19.500تا155.200 تومان

مستربچ سفید و مشکی از پرکاربردترین مستربچ های رنگ دهنده می باشند که در ادامه موارد تشکیل دهنده و جزئیات بیشتری از آنها را شرح خواهیم داد.
اطلاعات فنی
صنعت مورد استفاده
 • تولید انواع فیلم های پلیمری
 • تولید قطعات تزریقی و بادی
 • صنایع گونی بافی
 • صنایع بسته بندی
 • قطعات خودرو
 • لوازم خانگی
 • لوازم الکتریکی
 • قطعات صنعتی
 • لوله های آب و فاضلاب
 • مستربچ سفید یا درصد تیتان بالا
 • مستربچ سفید با خاصیت براق کنندگی
 • مستربچ های سفید یخچالی
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت فیلم
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت لوله
 • مستربچ مشکی جهت سیم و کابل

قیمت مشکی : 19.500تا80.200-قیمت سفید : 19.500تا155.200 تومان

مستربچ سفید و مستربچ مشکی

 • مستربچ سفید یا درصد تیتان بالا
 • مستربچ سفید با خاصیت براق کنندگی
 • مستربچ های سفید یخچالی
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت فیلم
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت لوله
 • مستربچ مشکی جهت سیم و کابل

توضیحات تکمیلی مستربچ سفید و مستربچ مشکی

مستربچ سفید و مستربچ مشکی شامل چه موادی می شود ؟

مستربچ سفید و مستربچ مشکی از مواد مختلفی تشکیل می شوند که در ادامه به شرح هر یک خواهیم پرداخت

مستربچ سفید

از مستربچ سفید این ماده پر طرفدار به منظور ایجاد رنگ روشن استفاده می شود که ترکیبات آن حاوی تیتانیوم دی اکسید می باشد. در حقیقت این تیتانیوم دی اکسید است که میزان شفافیت سطح را تعیین می کند و می تواند به میزان 20% تا 75% در ترکیبات مورد استفاده قرار بگیرد. با اضافه کردن این ماده به محصولات پلاستیکی به رنگ سفید و مات که در برابر اشعات UV و تغییرات آب و هوایی مقاوم است دست یافت.

از مستربچ سفید به صورت گسترده ای در صنعت پلاستیک بهره گیری می شود. رایج ترین مصارف آن فیلم های تک لایه و چند لایه برای بسته بندی فرآورده های غذایی، ساخت بطری و لیوان یکبار مصرف استفاده می گردد.

مستربچ سفید شامل مواد اولیه و تیتان می باشد که هرچه مقدار تیتان بالاتر باشد قدرت رنگ سفید نیز بیشتر است ، یعنی قدرت سفید شوندگی بیشتری به محصول می دهد که از مرسوم است 10 درصد با مواد اولیه اختلاط شود که مقداری رنگ بدهد که ماده و محصول نهایی تا 70 الی 75 % که اکسون پلیمر با شیوه های نوینی که در نظر گرفته توانسته میزان اختلاط را تا 75 % تیتان فراهم کرده است .لازم به ذکر است هرچه مقدار تیتان بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد.

آیا از فرق کامپاند و مستربچ را می دانید؟ برای مطالعه در این زمینه به صفحه تفاوت مستربچ و کامپاند مراجعه نمایید

مستربچ مشکی

از مستربچ مشکی به عنوان رنگدانه های مشکی برای رنگ دادن به صنایع پلاستیکی استفاده می شود. در ترکیبات آن از کامپوننت های مشکی استفاده می شود که خاصیت مقابله در برابر اشعات UV و رسانایی دارند. از این مواد در فرایند قالب گیری وسایل پلاستیکی ، تولید لوله های پلی اتیلن سنگین و مونوفیلامان ( وسیله ای تشخیصی در صنعت پزشکی) و بسته بندی ها استفاده می شود.

مستربچ مشکی شامل مواد اولیه و دوده می باشد (کربن بلک).مستربچ مشکی میتواند از 5 % دوده تا 42 % اختلات پیدا کند.البته امکان این وجود دارد که با فرمولاسیون های خاصی تا 50 % ، 60% هم اختلاط پیدا کند اما این امر مرسوم نیست و بیشترین دوده ای که مرسوم برای اختلاط می باشد 42 % است که بیشتر شرکت ها و تولیدکنندگان مصرف دارند.

رنگ مشکی به تنهایی به چند دسته تقسیم میشود:
– براق
– مات

اکسون پلیمر با توجه به نیاز مشتری محصول مورد نیاز را اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

مستربچ مشکی

قیمت مستربچ سفید و قیمت مستربچ مشکی

قیمت مستربچ سفید و قیمت مستربچ مشکی به عواملی همچون مواد اولیه ، شیوه تولید و نحوه ی بسته بندی بستگی دارد.نا گفته نماند پیگمنت بکار رفته از عوامل مهم می باشد.شرکت اکسون روزانه قیمت مستربچ را در وب سایت درج و به روز رسانی می نماید.

قیمت روز مستربچ سفید و مشکی :

قیمت روز مستربچ مشکی و سفید بر حسب کیلوگرم می باشد و با توجه به تاریخ روز امکان تغییر دارد.

 

نوع مستربچ قیمت به کیلو گرم تاریخ
مستربچ سفید 19.700تا155.300 تومان بهمن 1400
مستربچ مشکی 19.700تا80.300 تومان بهمن 1400

عوامل تاثیر گذار در تولید مستربچ سیاه و سفید :

از تاثیرگذارترین عوامل در تولید مستربچ از جمله مستربچ های رنگی و مستربچ سیاه و سفید می توان به عوامل زیر اشاره کرد.

1. تکرارپذیری رنگ محصول می باشد . با توجه به قدرت رنگ دهی بسیار بالای پیگمنت های (رنگ دانه ها) مصرفی ، کم ترین تغییر در رنگ مستربچ موجب تغییر رنگ زیاد محصول نهایی خواهد شد ، ازطرفی با مقایسه چشمی رنگ ، با توجه به متفاوت بودن توانایی چشم آدم ها در تشخیص رنگ ، تاثیرات نورهای محیطی ، اثرات سطوح وشکل ظاهری مستربچ ها به هیچ عنوان متر مناسبی نیست بنابراین از دستگاهای رنگ سنجی بهره می برند .

2. پخش رنگ ها نیز هم عامل بسیار مهمی می باشد، عدم توزیع و پخش مناسب پیگمنت (رنگ دانه) در بافت پلیمر موجب اثراتی مانند غیر همگونی قطعه تولیدی می گردد . بنابراین با بهره از سیستمهای استریو میکروسکوپ ومانیتورینگ سطح مقطع مستربچ های تولید شده را می توان به بررسی نمود و کمیت و کیفیت دقیق میزان پخش شدن پیگمنت محصولات دست پیدا کرد.

3. عامل تاثیر گزار دیگر در تولید مستربچ ، اندازه ماتی حاصل از استفاده از نوع این مستربچ است.

فرآیند تولید مستربچ مشکی و سفید چیست ؟

ترکیب مستربچ ها (مشکی ، سفید و ..) با یک پلیمر پراکنش نامگذاری می گردد که دارای سه فرایند می باشد که به پشت سر هم یا همزمان صورت می پذیرد و عبارتند از : خیس شدن ، پراکنش و توزیع .

لازم به ذکر است تفاوت هایی مابین رنگدانه های آلی و غیرآلی است . رنگدانه های غیرآلی آسان تر پراکنده می گردند در صورتی که رنگدانه های آلی قادرند به آمیزه ها آسیب برسانند .

فرمول بندی مستربچ اصولا شامل پلیمر و عامل پراکنش می باشد.

خیس کردن رنگدانه ها معمولا با به کارگیری از عوامل پراکنش نظیر واکس ها ( پلیمرهایی با وزن مولکولی کم ) انجام میشود .واکس ذوب شده در اکسترودر رنگدانه ها را مرطوب می نماید و احتمال کلوخه شدن را کم می کند و به پراکنده شدن کمک شایانی می نماید .

مستربچ سفید

مستربچ مشکی براق و مات

مستربچ مشکی امکان ایجاد شفافیت و ماتی دارند . البته این موضوع بشدت وابسته به نوع طراحی و همچنین کاربرد مواد پلیمیری است حال سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چگونه شفافیت در مستربچ سفید و مشکی ایجاد می شود و تفاوت قیمتی آن چگونه است.

بطور معمول قیمت مستربچ مشکی بشدت وابسته میزان دوده است از این رو مات و شفاف بودن مستربچ تاثیر چندانی در قیمت نهایی آن ندارد در واقع یک مستربچ مشکی با یک قیمت مشابه می تواند مات یا براق باشد.

نحوه ایجاد براقیت در مستربچ مشکی

اگر از ذرات فلزی معلق با درخشندگی بالا در زمینه تولید پلیمر شفاف بهره برده شود. این ذرات می توانند نور را منعکس نمایند و به عبارتی زمینه پلیمر براق می گردد.در این حالت ورقه با سطح پلاستیک همچنان شفاف است اما نور را از خود کمی عبور می دهد. اما شفافیت و براقیت کافی را دارد .

هنگام خرید مستربچ مشکی به چه نکاتی دقت نمایید

نکته مهم در تولید مستربچ مشکی این است که این مواد پس از تولید کاملا مشکی باشند یا اصطلاحا مشکی مطلق باشند لازم به ذکر است زمانی که گرایدی به شکل سفارشی تولید می شود اکسون پلیمر به جای اینکه از دوده بهره ببرد از پیگمنت در تولید مستربچ مشکی استفاده می نماید که نتیجه امر رنگی مشکی بسیار زیبایی تولید خواهد شد که براقیت بالایی هم خواهد داشت.

ذکر این نکته ضروری است برای مواردی که حساسیت برای رنگ مشکی بالا است نمونه ارسال خواهد شد و پس از کسب رضایت مشتری و گرفتن تاییده، تولید به شکل انبوه شروع خواهد که ارسال نمونه در این شرایط هزینه برای مشتری نخواهد داشت.

از موارد مهمی که هنگام خرید مستربچ مشکی باید به آن دقت کر این است که یک دست بودن رنگ است یعنی هیچگونه رگه و یا دانه ای بر روی رنگ نباید بشود و اصطلاحا نباید رنگ مشکی ابر و بادی باشد. قیمت هم فاکتور تعیین کننده است که باید معقول و مناسب تعیین شود.

ویژگی مستربچ سیاه و سفید اکسون

مستربچ سفید اکسون نه تنها رنگ سفید خالص را پوشش می دهد بلکه شامل رنگ هایی همچون سفید که دارای رگه های از بنفش، زرد و حتی آبی می باشد. لازم به ذکر است که می توان با توجه به درخواست کارفرمایان عزیز رنگ مستربچ سیاه و سفید را سفارشی سازی نمود.

مستربچ سیاه اکسون به شدت قابلیت رنگ دهی فراوان دارد که این امر موجب براقیت بالا در محصولات پلاستیکی تولید شده با این مستربچ خواهد شد.

نکته بسیار مهم درباره مستربچ مشکی و سفید این است که اکسون فرمولاسیون هایی برای تولیدات مستربچ خود دارد اما قابلیت تولید محصولات خود را با فرمولاسیون و طبق خواسته مشتریان عزیز را خواهد داشت در واقع سیاست های اکسون پلیمر رضایت کامل کارفرمایان می باشد.

ظاهر مستربچ سفید باید چگونه باشد ؟

مستربچ سفید و بطور کلی مستربچ ها باید باید دارای ظاهری صاف و صیقلی باشند در واقع شکل ظاهری مستربچ یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت آن می باشد .

یک مستربچ مرغوب دارای این ویژگی های ظاهری می باشد:

 1. 1. ظاهری شفاف و براق
 2. 2. سطحی صیقلی
 3. 3. سطح مقطعی کاملا صاف و بدون تغییر شکل در محل برش

لازم به ذکر تنها عامل تعیین کننده در کیفیت مستربچ سفید ظاهر آن نیست و همانطور که قبلا گفته شد، میزان پیگمنت مصرفی بشدت مهم است. جهت اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت مستربچ ها به صفحه مستربچ رنگی مراجعه نمایید.

استفاده از مستربچ سفید در مواد پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

استفاده از مستربچ سفید در محصولات پلاستیکی دارای مزیت های زیر می باشد :

1- افزودن تیرگی یا روشنی در محصول نهایی که وابسته به میزان به کاربردن این مستربچ می باشد.

2-محافظت از تولید پلاستیکی در برابر اشعه ماورا

3- ضد فیبریلاسیون برای گونی های تولید شده با مستربچ

4- افزایش مقاومت محصول نهایی در برابر حرارت

5- در مواد پلیمری که از مستربچ سفید در ترکیباتش بهره برده شده است مقاومت نسبتا بهتری در برابر رطوب دارند.

6- مناسب برای تولید فیلم ، البته لازم به ذکر است برای فیلم هایی با ضخامت کمتر و نازک مساربچ بسیار مناسب می باشد.

7- از جمع شدن دود ، دود زیاد و بوی نا مطبوع ناشی از دمای بالای پردازش جلوگیری می نماید.

 • در اکسون پلیمر

 • گارانتی تمام محصولات ارسال رایگان به تهران و حومه
 • استفاده از بخش آزمایشگاهی و کنترل کیفیت پیشرفته
 • ارائه قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی
 • مرکز پخش محصولات کربی پلیمر در ایران و کشورهای همسایه