مستربچ مشکی

قیمت : 37.000 تا 170.000 تومان

مستربچ سیاه از پرکاربردترین مستربچ های رنگ دهنده می باشند که در ادامه موارد تشکیل دهنده و جزئیات بیشتری از آنها را شرح خواهیم داد.
اطلاعات فنی
صنعت مورد استفاده
 • تولید انواع فیلم های پلیمری
 • تولید قطعات تزریقی و بادی
 • صنایع گونی بافی
 • صنایع بسته بندی
 • قطعات خودرو
 • لوازم خانگی
 • لوازم الکتریکی
 • قطعات صنعتی
 • لوله های آب و فاضلاب
 • مستربچ 40 درصد دوده جهت فیلم
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت لوله
 • مستربچ جهت سیم و کابل

قیمت : 37.000 تا 170.000 تومان

مستربچ مشکی

 • مستربچ 40 درصد دوده جهت فیلم
 • مستربچ مشکی 40 درصد دوده جهت لوله
 • مستربچ جهت سیم و کابل

توضیحات تکمیلی مستربچ مشکی

مستربچ مشکی یکی از پر کاربردترین رنگ ها در تولید مواد پلاستیکی می باشد که از مواد مختلفی تشکیل می شوند در ادامه به تشریح ، میزان کیفیت، قیمت و راهنمای خرید این مستربچ خواهیم پرداخت.

برای خرید و کسب اطلاعات در مورد رنگ سفید به صفحه مستربچ سفید مراجعه نمایید.

مستربچ مشکی

از مستربچ مشکی به عنوان رنگدانه های مشکی برای رنگ دادن به صنایع پلاستیکی استفاده می شود. در ترکیبات آن از کامپوننت های مشکی استفاده می شود که خاصیت مقابله در برابر اشعات UV و نور دارند. از این مواد در فرایند قالب گیری وسایل پلاستیکی ، تولید لوله های پلی اتیلن، فیلم های بسته بندی سیم و کابل و…  استفاده می شود.

مستربچ سیاه شامل مواد اولیه و دوده می باشد (کربن بلک).این مستربچ می تواند از 5 % دوده تا 42 % اختلاط- پیدا کند.البته امکان این وجود دارد که با فرمولاسیون های خاصی تا 50 % ، 60% هم اختلاط پیدا کند اما این امر مرسوم نیست و بیشترین دوده ای که مرسوم برای اختلاط می باشد 42 % است که بیشتر شرکت ها و تولیدکنندگان مصرف دارند.

رنگ مشکی به تنهایی به چند دسته تقسیم میشود:
– براق
– مات

اکسون پلیمر با توجه به نیاز مشتری محصول مورد نیاز را اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

مستربچ مشکی

 قیمت مستربچ مشکی

قیمت مستربچ مشکی به عواملی همچون مواد اولیه ، شیوه تولید و نحوه ی بسته بندی بستگی دارد.نا گفته نماند دوده بکار رفته از عوامل مهم می باشد.شرکت اکسون روزانه قیمت مستربچ را در وب سایت درج و به روز رسانی می نماید.

قیمت روز مستربچ مشکی :

قیمت روز مستربچ های  مشکی بر حسب کیلوگرم می باشد و با توجه به تاریخ روز امکان تغییر دارد.

 

نوع مستربچ قیمت به کیلو گرم تاریخ
مشکی 37.000 تا 170.000 تومان  تیرماه 1403

عوامل تاثیر گذار در تولید مستربچ سیاه و سفید :

از تاثیرگذارترین عوامل در تولید مستربچ از جمله مستربچ های رنگی و مستربچ سیاه و سفید می توان به عوامل زیر اشاره کرد.

1. تکرارپذیری رنگ محصول می باشد . با توجه به قدرت رنگ دهی بسیار بالای پیگمنت های (رنگ دانه ها) مصرفی ، کم ترین تغییر در رنگ مستربچ موجب تغییر رنگ زیاد محصول نهایی خواهد شد ، ازطرفی با مقایسه چشمی رنگ ، با توجه به متفاوت بودن توانایی چشم آدم ها در تشخیص رنگ ، تاثیرات نورهای محیطی ، اثرات سطوح وشکل ظاهری مستربچ ها به هیچ عنوان متر مناسبی نیست بنابراین از دستگاهای رنگ سنجی بهره می برند .

2. پخش رنگ ها نیز هم عامل بسیار مهمی می باشد، عدم توزیع و پخش مناسب پیگمنت (رنگ دانه) در بافت پلیمر موجب اثراتی مانند غیر همگونی قطعه تولیدی می گردد . بنابراین با بهره از سیستمهای استریو میکروسکوپ ومانیتورینگ سطح مقطع مستربچ های تولید شده را می توان به بررسی نمود و کمیت و کیفیت دقیق میزان پخش شدن پیگمنت محصولات دست پیدا کرد.

3. عامل تاثیر گزار دیگر در تولید مستربچ ، اندازه ماتی حاصل از استفاده از نوع این مستربچ است.

 

فرآیند تولید مستربچ های مشکی چیست ؟

ترکیب مستربچ ها با یک پلیمر پراکنش نامگذاری می گردد که دارای سه فرایند می باشد که به پشت سر هم یا همزمان صورت می پذیرد و عبارتند از : آماده سازی ، پراکنش و توزیع .

لازم به ذکر است تفاوت هایی مابین رنگدانه های آلی و غیرآلی است . رنگدانه های غیرآلی آسان تر پراکنده می گردند در صورتی که رنگدانه های آلی قادرند به آمیزه ها آسیب برسانند .

فرمول بندی مستربچ اصولا شامل پلیمر و عامل پراکنش می باشد.

آماده سازی رنگدانه ها معمولا با به کارگیری از عوامل پراکنش نظیر وکس ها ( پلیمرهایی با وزن مولکولی کم ) انجام میشود .وکس ذوب شده در اکسترودر رنگدانه ها را مرطوب می نماید و احتمال کلوخه شدن را کم می کند و به توزیع شدن کمک شایانی می نماید .

مستربچ سیاه

مستربچ های مشکی براق و مات

مستربچ سیاه دو نوع براق و مات دارد. البته این موضوع بشدت وابسته به نوع طراحی و همچنین کاربرد مواد پلیمیری است حال سوالی که اینجا مطرح می شود این است که چگونه براقیت در مستربچ ایجاد می شود و تفاوت قیمتی آن چگونه است.

بطور معمول قیمت مستربچ بشدت وابسته به میزان دوده است از این رو مات و براق بودن مستربچ تاثیر چندانی در قیمت نهایی آن ندارد در واقع یک مستربچ با یک قیمت مشابه می تواند مات یا براق باشد.

نحوه ایجاد براقیت در مستربچ سیاه

در مستربچ های مشکی می توان با تغییر و یا حذف برخی پارامترهای افزودنی میزان براقیت یا ماتی مستربچ مشکی را کنترل نمود که می توان محصول تویدی از مات کامل شروع شود و براقی بالایی برسد.

هنگام خرید مستربچ مشکی به چه نکاتی دقت نمایید

نکته مهم در تولید مستربچ مشکی این است که این مواد پس از تولید کاملا مشکی باشند یا اصطلاحا مشکی مطلق باشند لازم به ذکر است زمانی که گریدی به شکل سفارشی تولید می شود اکسون پلیمر به جای اینکه از دوده بهره ببرد از پیگمنت در تولید مستربچ مشکی استفاده می نماید که نتیجه امر رنگی مشکی بسیار زیبایی تولید خواهد شد که براقیت بالایی هم خواهد داشت.

ذکر این نکته ضروری است برای مواردی که حساسیت برای رنگ مشکی بالا است نمونه رایگان ارسال خواهد شد و پس از کسب رضایت مشتری و گرفتن تاییدیه، تولید به شکل انبوه شروع خواهد شد.

از موارد مهمی که هنگام خرید مستربچ مشکی باید به آن دقت کرد  که یک دست بودن رنگ است یعنی هیچگونه رگه و یا دانه ای بر روی رنگ نباید باشد و اصطلاحا نباید رنگ مشکی ابر و بادی باشد. قیمت هم فاکتور تعیین کننده است که باید معقول و مناسب تعیین شود.

قیمت مستربچ مشکی

ویژگی مستربچ سیاه اکسون

مهم تریم ویژگی مستربج های اکسون این است که می توان آن را با توجه به درخواست مشتریان بزرگوار سفارشی سازی نمود. مستربچ سیاه اکسون به شدت قابلیت رنگ دهی فراوان دارد که این امر موجب براقیت بالا در محصولات پلاستیکی تولید شده با این مستربچ خواهد شد.

نکته بسیار مهم درباره مستربچ سیاه این است که اکسون فرمولاسیون هایی برای تولیدات مستربچ خود دارد اما قابلیت تولید محصولات خود را با فرمولاسیون و طبق خواسته مشتریان بزرگوار عزیز را خواهد داشت در واقع سیاست های اکسون پلیمر رضایت کامل کارفرمایان می باشد.

ظاهر مستربچ باید چگونه باشد ؟

بطور کلی مستربچ ها باید باید دارای ظاهری یکدست و منظم باشند در واقع شکل ظاهری مستربچ یکی از عوامل مهم در تعیین کیفیت آن می باشد .

یک مستربچ مرغوب دارای این ویژگی های ظاهری می باشد:

 1. 1. ظاهری براق
 2. 2. سطحی یکدست
 3. 3. سطح مقطعی کاملا صاف و بدون تغییر شکل در محل برش

لازم به ذکر است تنها عامل تعیین کننده در کیفیت مستربچ ظاهر آن نیست و همانطور که قبلا گفته شد، میزان پیگمنت مصرفی بشدت مهم است. جهت اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت مستربچ ها به صفحه مستربچ رنگی مراجعه نمایید.

مزایای مستربچ مشکی

استفاده از مستربچ در مواد پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

استفاده از مستربچ در محصولات پلاستیکی دارای مزیت های زیر می باشد :

1- افزودن تیرگی یا روشنی در محصول نهایی که وابسته به میزان به کاربردن این مستربچ می باشد.

2-محافظت از تولید پلاستیکی در برابر اشعه ماورا

3- افزایش مقاومت محصول نهایی در برابر حرارت

4- در مواد پلیمری که از مستربچ در ترکیباتش بهره برده شده است مقاومت نسبتا بهتری در برابر رطوب دارند.

6- مناسب برای تولید فیلم

7- از جمع شدن دود زیاد و بوی نا مطبوع ناشی از دمای بالای فرآیند جلوگیری می نماید.

 • در اکسون پلیمر

 • گارانتی تمام محصولات ارسال رایگان به تهران و حومه
 • استفاده از بخش آزمایشگاهی و کنترل کیفیت پیشرفته
 • ارائه قیمت روز مواد اولیه پتروشیمی
 • مرکز پخش محصولات کربی پلیمر در ایران و کشورهای همسایه